Su Geçirmez Zemin Kaplama Nedir, Ne İşe Yarar?

Zemin kaplama işlemlerinde sıklıkla karşımıza çıkan problemlerden biri, su geçirme problemidir. Teras, banyo, mutfak ve balkon gibi bölümlerde su sızma problemi yaşanabilmektedir. Duvara veya zemine su sızması durumunda zeminde hızlı bir şekilde hasar ve küflenme meydana gelebilir. Bu nedenle zeminlerde su geçirmez kaplama kullanımı oldukça önemlidir.

Su geçirmez zemin kaplama, zemine su veya nemin girmesini önleyerek yapının zarar görmesine engel olur. Su geçirmez zemin kaplama uygulamaları, özel malzemeler kullanılarak yapılır. Su geçirmez kaplama uygulanan zemin, ne kadar suya maruz kalırsa kalsın zarar görmez.

Su Geçirmez Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Su geçirmez zemin kaplama genellikle teras fayanslarına, ev ve iş yerlerinde fayans bulunan noktalarda olası sızıntılara karşı uygulanan kalıcı bir izolasyon yöntemidir. Su geçirmez zemin kaplama için epoksi ve poliüretan zemin kaplama malzemeleri kullanılır. Poliüretan ve epoksi su geçirmez kaplamalar, zeminlerin kaplanmasında hızlı ve pratik çözümler sunar.

Poliüretan Su Geçirmez Zemin Kaplama

Poliüretan su geçirmez zemin kaplama özellikle fayans bulunan alanlarda su yalıtımı ve zemini korumak için uygulanır. Mat veya parlak, istenen renkte bulunabilen poliüretan su geçirmez zemin kaplama su sızıntılarına karşı son derece dayanıklıdır. Uzun ömürlü, kir ve leke tutmayan poliüretan su geçirmez zemin kaplama, temizlenmesi kolay yüzeylerde sıklıkla tercih edilen bir malzemedir.

Poliüretan su geçirmez kaplama elastik veya sert-elastik yapıdadır. UV dayanımı olan bu kaplama türü, fotoğraf veya logo uygulamasıyla dekoratif olarak da tercih edilebilir. Gerekli durumlarda alev dayanımlı da üretilebilir. Poliüretan su geçirmez zemin kaplama ayrıca antibakteriyel özelliktedir.

Poliüretan su geçirmez zemin kaplama, esnek yapısı ile çatlak oluşumunu önler ve kesinlikle su geçirmez. Birçok izolasyon malzemesi, bir süre sonra aşınmaya başlamasına rağmen poliüretan su geçirmez kaplamalar özel yapısı sayesinde uzun ömürlüdür. Olumsuz hava koşullarına dayanıklı olan zemin kaplama, su geçirmez yapısıyla uzun süre kullanılabilir.

Poliüretan su geçirmez zemin kaplama; mağaza, laboratuvar, hastane, otel, ofis, restaurant, otopark, teras, çatı, otopark, temeller, su geçirebilecek alanlar ve her türlü dekoratif yüzey istenen zeminlerin kaplamasında uygulanır.

Epoksi Su Geçirmez Zemin Kaplama

Epoksi su geçirmez zemin kaplama, zemine suyun ve nemin geçmesini önler. Su geçirgenliğini önlemenin yanı sıra darbelere ve sürtünmelere karşı dirençlidir. Temizlemesi kolay olan ve mükemmel bir yüzey sağlayan epoksi kaplama, tam veya yarı iletken olarak üretilebilir. Epoksi su geçirmez zemin kaplama ayrıca dekoratif görüntü sunan bir kaplama türüdür.

Epoksi su geçirmez zemin kaplama uygulamaları; hastaneler, üretim tesisleri, laboratuvarlar, ev ve iş yerleri, mağazalar, fabrikalar, teraslar, çatılar, temeller ve otoparklar olarak sıralanabilir.

Su Geçirmez Zemin Kaplama Uygulamaları

Su geçirmez zemin kaplama uygulaması özel olarak renklendirilebilen, sert ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Fırça izi bırakmayan, eşit ve pürüzsüz olarak yayılan ve uzun ömürlü performans gerektiren yüzeylere uygulamak için doğru bir seçimdir.

https://www.polinkimya.com/

Önceki yazı
Ülker Stadyumu’nda Fenerbahçe, Şükrü Saraçoğlu, spor kompleksi, Polin Kimya’dan yapıştırıcılar tercih edildi.
Sonraki yazı
Çatı İzolasyonu Nedir, Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılmalıdır?
Hiçbir sonuç bulunamadı.